GALERIĘ BEZ DOMU tworzą pocztówki obrazkowe i dźwiękowe autorstwa uczniów szkół podstawowych przygotowane dla dzieci przybywających w obozach dla uchodźców.

GALERIA  powstała w wyniku inspiracji inicjatywami podjętymi w trakcie akcji „Zaadoptuj Kamizelkę”, kiedy uczniowie jednej ze szkół, do której trafiła wówczas kamizelka ratunkowa należąca wcześniej do dziecka-uchodźcy, spontanicznie przygotowali  rysunki dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców. Pomysł kontynuowaliśmy w kolejnych szkołach dzięki czemu uczniowie klas 1-4 w wielu poznańskich szkołach podstawowych wykonali pocztówki dla dzieci z obozów. Malunki wraz z pisemnymi i nagranymi życzeniami miały dodać otuchy, wnieść w życie radość, pocieszyć.

Pocztówki, które powstały w efekcie warsztatów zrealizowanych w szkołach, to zachęta, abyśmy zbliżyli się do drugiego człowieka.

Kartki zostaną wysłane do dzieci przebywających obecnie w obozach w Grecji, Serbii i we Włoszech. Można je też zobaczyć na mobilnej wystawie GALERII BEZ DOMU